Aktualności: Grupa 3 - "Promyczki"

WIELKANOCNE WARSZTATY

W ramach realizacji Programu Innowacji Pedagogicznej „Mali artyści” opracowanej przez nauczycieli naszego przedszkola w dn. 10.04 w grupie starszaków oraz w dn. 11.04 w grupach młodszych przeprowadzone zostały warsztaty  praktyczne z udziałem dzieci i ich rodziców. (więcej…)

WYCIECZKA DO KRYNICY

W dniu 28 marca przedszkolaki z grupy II i III oraz dzieci z oddziału „0” wybrały się na wycieczkę autokarową do Krynicy Zdroju, by zobaczyć niezwykłe łyżwiarskie widowisko teatralne w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy, aktorów i akrobatów z całej Polski. (więcej…)

Nasze przedszkolne talenty

Maja Topa i Anna Frączek wzięły udział w przeglądzie artystycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” pt. „Łowimy lokalne talenty.” (więcej…)

Konkurs kolęd i pastorałek

18 grudnia Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” zorganizowało VI Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”. (więcej…)

CZYSTE POWIETRZE

W dniu 10 października 2018 r. nauczycielki przedszkola  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przeprowadziły akcję edukacyjną dla przedszkolaków dotyczącą zanieczyszczenia i ochrony powietrza. (więcej…)

Spotkanie z policjantami

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym Przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. (więcej…)

Legenda o smoku wawelskim

1 października 2018 r. do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk Lalek  „Art cinema” z Nowego Sącza, który zaprezentował dzieciom „Legendę o smoku wawelskim.” (więcej…)

Pożegnanie Przedszkola

21 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie najstarszych przedszkolaków. (więcej…)

KONKURS RECYTATORSKI „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

25 kwietnia 2018 r. w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Limanowej odbył się długo oczekiwany konkurs recytatorski pt. „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz  kształtowanie wrażliwości  na piękno i bogactwo języka literackiego Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu. (więcej…)

Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu obchody Dnia Ziemi zorganizowane zostały 20 kwietnia. Była to wspaniała okazja, by zwrócić uwagę dzieci na podstawowe aspekty ochrony środowiska naturalnego. (więcej…)

WITAJ WIOSENKO

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, aby wspólnie powitać wiosnę. (więcej…)

Dzieci z grupy „III” w ramach zajęć projektu edukacyjnego „Zegary i mijający czas” wybrały się na wycieczkę do Limanowej. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta u zegarmistrza. (więcej…)

Zabawy w teatr

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektaklu, ale przede wszystkim zabawa  w teatr. (więcej…)

Makieta kopalni soli

Dzieci z grupy starszaków zainspirowane wycieczką do kopalni soli z dużym entuzjazmem uczestniczyły w wykonaniu makiety tematycznej. (więcej…)

Pieczemy pierniczki

Przed Świętami   w  naszej sali  unosił się zapach korzennych przypraw, bowiem tego dnia dzieci  piekły  pierniczki. (więcej…)

Wycieczka do kopalni soli

Dnia 12 grudnia „Promyczki” wraz z mamą Olka i opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do kopalni soli
w Bochni. (więcej…)

Zabawy z muzyką

Zadaniem dzieci było wykonanie grzechotki z pudełka po jogurcie, papieru kolorowego, bibuły i groszku. Dzięki  aktywności i pomysłowości starszaków  powstały piękne niekonwencjonalne instrumenty perkusyjne.

Wizyta Mikołaja

 

Do naszego przedszkola trochę wcześniej bo 5 grudnia przybył Mikołaj ze swoim pomocnikiem – reniferem! (więcej…)

ANGIELSKI NA MAGICZNYM DYWANIE

W piątek dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej wraz z panią Edytą Klimczak , odbyły zajęcia z języka angielskiego przy użyciu magicznego dywanu, który zainstalowany jest na świetlicy szkolnej. (więcej…)

W środę 30 listopada w naszym przedszkolu zapanował tajemniczy nastrój. (więcej…)