KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem:

„ W i e r s z e m  o  z w i e r z ę t a c h ”,

który odbędzie się w naszym przedszkolu 8 maja, o godzinie 9.30.

Zasady konkursu:

• Dzieci – przy pomocy rodziców – przygotowują jeden utwór poetycki, którego bohaterem lub bohaterami są zwierzęta.
  • Konkurs odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych: dzieci 3-letnie, 4-letnie, 5-letnie, 6-letnie.
  • Zgłoszenia udziału dziecka w konkursie dokonuje rodzic nauczycielowi prowadzącemu daną grupę,
    w terminie do 15 kwietnia, wypełniając kartę uczestnictwa dziecka w konkursie recytatorskim (do pobrania u nauczycieli).

REGULAMIN WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„ W i e r s z e m  o  z w i e r z ę t a c h ”

1. Organizator:

Organizatorem  konkursu jest Miejskie Przedszkole nr 4 w Limanowej.

1. Cele konkursu:
  • popularyzowanie poezji dziecięcej;
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci;
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum;
  • zachęcanie rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji oraz wzmacnianie więzi uczuciowych między członkami rodziny.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat, uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej;
  • w konkursie może wziąć udział dowolna liczba dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych;
  • dzieci do konkursu przygotowywane są przez rodziców;
  • zgłoszenia udziału dziecka w konkursie dokonuje rodzic nauczycielowi prowadzącemu daną grupę, w terminie do 15 kwietnia, wypełniając kartę uczestnictwa dziecka w konkursie recytatorskim;
  • każde dziecko biorące udział w konkursie prezentuje dowolny wiersz, którego bohaterem lub bohaterami są zwierzęta.
  1. Termin konkursu:

Konkurs zostanie przeprowadzony 8 maja (środa) w Miejskim Przedszkolu nr 4,
o godz. 9.30.

1. Jury:
  • komisję konkursową powołuje organizator;
  • decyzja komisji jest niepodważalna.
  1. Kryteria oceny:
  • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
  • poprawna i płynna recytacja;
  • intonacja i ogólny wyraz artystyczny.
  1. Nagrody:
  • w każdej kategorii wiekowej, za zajęcie I, II i III miejsca, przewidziane są nagrody rzeczowe;
  • wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie;
  • ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 8 maja, po prezentacji wszystkich wierszy i dokonaniu oceny przez Jury.