Spotkanie z żołnierzem

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość w mundurze, dowódca kompanii 16 BPD kapitan Jan. Dzieci były podekscytowane spotkaniem z tatą Szymona i Ali. Żołnierz opowiadał o swojej służbie oraz zaprezentował mundur. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa oraz co żołnierze robią na poligonie. Duże zainteresowanie wzbudził spadochron oraz wyposażenie żołnierskiego plecaka. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały film przedstawiający skok ze spadochronem oraz zdjęcia z pracy na misji w Afganistanie.