Fabryka bombek

27 października dzieci z grupy II i III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w miejscowości Bełbło. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego  i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe             w sklepie. Były to ręczne arcydzieła! Następnie dzieci uczestniczyły
w  warsztaty plastyczne, dzięki którym mogły własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.

Na pamiątkę pobytu wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe, które wcześniej sami ozdabiali.
Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła wszystkich w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna kolorowa bombka.

W drodze powrotnej dzieci zatrzymały się w Mc Donaldzie na frytkach. Co prawda jedzenie fast- foodów nie jest zdrowe, ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić na chwilę zapomnienia

 

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń  To była naprawdę udana wycieczka!!

Skip to content