Święto drzewa

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DRZEWA!

Idea Dnia Drzewa zrodziła się w USA w 1872 roku. Zapoczątkował ją znawca i wielki miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce Dzień Drzewa obchodzony jest od kilku lat, a jego data przypada na 10 października. Głównym celem tego święta jest zachęcanie coraz większej rzeszy ludzi do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 postanowiły uczcić Dzień Drzewa i pokazać, że też chcą chronić otaczającą przyrodę. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od spotkania z panem leśniczym połączonego
z projekcją filmów edukacyjnych. Pan Paweł opowiedział nam o swojej pracy, o  lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w tym środowisku i musi szanować zwyczaje jego gospodarzy oraz przestrzegać określonych zasad. Podczas spotkania leśniczy zadawał mnóstwo pytań. Przedszkolaki świetnie sobie
z nimi poradziły i w nagrodę otrzymały piękne ordery oraz karmnik dla ptaków. Następnie udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, by wspólnie zasadzić drzewka – kolejną niespodziankę przygotowaną przez pana leśniczego. Dzieci
z wielkim zapałem pomagały mu we wszystkich czynnościach i dzięki temu nasz ogród wzbogacił się
o cztery nowe sadzonki. Po powrocie do przedszkola dzieci w grupach wykonały jesienne drzewa, odbijając na kartonie swoje dłonie, jako znak, że zawsze będą szanować otaczającą przyrodę, a w szczególności drzewa, które przecież są „płucami” naszej planety.

Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze, a spotkanie z zaproszonym gościem z pewnością przyczyniło się do poszerzenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za poświęcony nam czas oraz piękne upominki.

 

 

 

Skip to content