Zabawy przy muzyce

Zabawy przy muzyce.

Zabawy z muzyką dają wiele radości i satysfakcji, zarówno prowadzącemu, jak i odbiorcom, nawet tym najmłodszym. W codziennej pracy z dziećmi w naszej grupie najczęściej wykorzystywane są metody stworzone przez najwybitniejszych pedagogów z dziedziny rytmiki. Wśród nich znajdują się: Emil Jaques-Dalcrose, Karol Orff. 

Podczas systematycznie prowadzonych zajęć stosujemy  znacznie więcej zabaw tanecznych,  ćwiczeń słuchowych, rytmicznych oraz wielu innych, mających za zadanie rozwijać wrażliwość muzyczną dziecka. Kluczem w tego rodzaju zabaw jest sama muzyka oraz dobra zabawa. Takie umuzykalniające zajęcia mają duży wpływ na rozwój nawet najmniejszego człowieka. Zdjęcia przedstawiają zabawy przy muzyce klasycznej prowadzone wymienionymi metodami z wykorzystaniem pasków krepiny oraz zabawy taneczne i układy choreograficzne przy muzyce z repertuaru dziecięcego.

Skip to content