Zajęcia sportowe

Zgodnie z przysłowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch” już od najmłodszych lat należy w dzieciach zaszczepiać miłość do sportu, do ruchu w różnych formach, by mogły się dobrze rozwijać we wszystkich sferach życia.

Najbardziej efektywne są zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 5-6 lat. Człowiek przechodzi wtedy swój złoty okres motoryczności. Dziecko nie ma już żadnych problemów  z osiągnięciem płynności ruchów, umie poruszać się rytmicznie.

Sprawność fizyczna zależy przede wszystkim od wieku i poziomu rozwoju psychofizycznego, ale przede wszystkim od dotychczasowych działań i nabytych umiejętności.

W naszym przedszkolu gościł trener z Akademii Piłkarskiej „Mam talent” p. Kamil Musiał. Zajęcia, które przeprowadził miały formę aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach, konkurencjach oraz uczyły się strzelać do celu.

Dzięki panu Kamilowi dzieci mogły wziąć udział w profesjonalnym treningu, oraz przekonać się że piłka nożna to nie tylko rywalizacja ale też dobra zabawa.

Skip to content