My, dzieci mamy swoje prawa!

„Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań”…..                                                                                                                                     Marek Michalak – rzecznik Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który obchodziliśmy w naszym przedszkolu 21 listopada był takim czasem rozmowy o prawach dziecka, o jego potrzebach i problemach. Ten dzień był także okazją do tego, abyśmy my dorośli nigdy o tych prawach nie zapominali. Uroczystość rozpoczęła się warsztatami poprowadzonymi przez kolejnego naszego gościa – mamę Bartosza – asystenta rodzinnego pracującego na co dzień z dziećmi potrzebującymi wsparcia. Pani Ania wykorzystując prezentację graficzną oraz wiersz M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka” rozmawiała z przedszkolakami na temat praw jakie im przysługują. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu, mówiły o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny. Nasze przedszkolaki wiedzą, że mają prawo do zabawy, wypoczynku, do nauki, do poznawania otaczającego nas świata a słowa piosenki pt. „Prośba dzieci” zaśpiewanej przez wszystkie przedszkolaki były przypomnieniem, że miłość dziecka zdobywa się dobrocią a nie siłą.
Bardzo dziękujemy mamie Bartosza za wizytę w naszym przedszkolu i przeprowadzenie zajęć z dziećmi.

 

Skip to content