Koło Gospodyń Wiejskich z wizytą w przedszkolu

7 grudnia w naszym przedszkolu gościły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej – mama Bartosza W. i Wiktorii W. w ramach akcji „Poznajemy pasje i zawody Rodziców.” Ubrane w piękne stroje ludowe opowiedziały o swoich działaniach w Kole przedstawiając dzieciom własnoręcznie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne oraz haftowane obrusy. Gospodynie, których mottem działania jest „Tradycja i nowoczesność” opowiedziały dzieciom jak dawniej spędzano w domach wieczory. Przy akompaniamencie melodii ludowych granych na akordeonie guzikowym przez absolwenta naszego przedszkola – Krzysia W. miały możliwość wysłuchać przyśpiewek i piosenek ludowych. Po wspólnej zabawie tradycyjnej „Stary niedźwiedź” pod okiem pań wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie gospodynie poczęstowały przedszkolaki swoimi wypiekami.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń za miłe i ciekawe spotkanie! Zapraszamy do dalszej współpracy z przedszkolem.

 

 

Skip to content