„Mleczne warsztaty”

W  minionym tygodniu starszaki i średniaki realizując działania w zakresie tematu „Wiosna na wsi”  poznawały nie tylko pracę rolnika ale miały również możliwość działania we wszystkich sferach aktywności dziecka. Starszaki  poznały nową technikę plastyczną  „malowanie mlekiem”, reklamowały mleko w zabawach słownikowych, metodą „burzy mózgów” zastanawiały się po co krowie rogi na głowie? Realizowane treści miały również pogłębić wiadomości na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się z wykorzystaniem produktów mlecznych. Podsumowaniem całotygodniowych zajęć była wizyta w pobliskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, podczas której dzieci miały okazję zobaczyć proces produkcyjny produktów mlecznych. Naszym przewodnikiem po „Krainie mleka” był pan Kamil Homa – kierownik zakładu, któremu serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawą opowieść o produkcji przetworów mlecznych i pracy urządzeń. Przedszkolaki zobaczyły miejsce, w których przyjmuje się mleko, bada jego właściwości i świeżość, przetwarza w różnorodnych procesach produkcyjnych oraz magazynuje wyroby. Dzieci miały także  możliwość obserwacji pracy pracowników przy wytwarzaniu i pakowaniu masła, sera białego i żółtego oraz spróbować ser podczas degustacji. Wrażenia z wycieczki odzwierciedliły w formie plastycznej na pergaminie służącym do pakowania masła – osełki, otrzymanym w prezencie w ogromnej ilości od pana kierownika. Bardzo dziękujemy zarówno za możliwość zwiedzenia zakładu, jak również za otrzymany prezent!

 

 

Skip to content