Baśnie Dalekiego Wschodu

17 maja 2017 r dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Spektakl przedstawiał dzieciom niezwykły świat, przybliżył  kulturę orientu oraz panujące tam zwyczaje. Odważny i szlachetny Sindbad porwał widzów w niesamowitą podróż w nieznane, w poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina.  Niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione pięknymi, orientalnymi kostiumami i scenografią oraz piosenkami z charakterystycznymi dźwiękami Dalekiego Wschodu, skłaniało młodych widzów do współtworzenia opowiadanej historii. Dzieci uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym, żywo reagowały na to, co się działo na scenie. Utożsamiały się z postaciami – współodczuwały i przeżywały losy bohaterów oraz dokonywały oceny ich postępowania.  

 

Skip to content