MALI ARTYŚCI

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym wspomagających wszechstronny jego rozwój. Dzięki niej dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspakaja potrzebę ekspresji. Wychodząc temu naprzeciw proponujemy przedszkolakom różnorodne formy ekspresji, tak aby dać mu możliwość odkrywania, eksperymentowania, a poprzez to czerpania radości z obcowania ze sztuką w największym tego słowa znaczeniu, ale i ze światem barw, kolorów, faktur.
Podczas zajęć „W galerii przedszkolnej” nasi wychowankowie oglądali zdjęcia obrazów wykonanych przez znanych artystów; dokonywali własnej interpretacji wybranego dzieła malarskiego, poznali także na czym polega praca malarza artysty i z jakich materiałów oraz narzędzi korzysta. Dużą atrakcją była zabawa badawcza polegająca na łączeniu kolorów podstawowych i tworzeniu barw pochodnych oraz zabawy ruchowo-dydaktyczne z wykorzystaniem różnorodnych kolorów.
Swoje umiejętności artystyczne dzieci z naszej grupy zaprezentowały malując portret swojej koleżanki lub kolegi na sztalugach wykorzystując farby akwarelowe. Malowanie było dla nich źródłem zadowolenia i radości.
Zaprezentowane na wystawie prace plastyczne są świadectwem, że dziecko to „mały- wielki artysta.

 

Skip to content