W SKLEPIE OWOCOWO-WARZYWNYM

W środę 27.10.2017r dzieci z grupy ,, Jeżyki” rozpoczynając tematykę ,, W sklepie owocowo – warzywnym”,
wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu.
Dzieci mogły z bliska obejrzeć stoisko z owocami i warzywami, utrwalając w ten sposób nazwy poszczególnych warzyw i owoców. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne.
Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadamianie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zachowania zdrowia, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw
i owoców. Dzieci miały też okazję poznać zawód sprzedawcy. Na zakończenie podziękowały sprzedawczyni za miłe przyjęcie.

 

Skip to content