W zdrowym ciele – zdrowy duch

Dzieci z grupy „Jeżyki” oprócz zajęć z gimnastyki korekcyjnej regularnie raz w tygodniu uczestniczą w prowadzonych przez nauczycielki zajęciach gimnastycznych. Na zajęciach dzieci bawiąc się kształtują prawidłowe nawyki ruchowe i rozwijają swoją motorykę. Podczas zajęć obowiązuje strój gimnastyczny, w który przedszkolaki samodzielnie się przebierają. Dbamy o to, by zajęcia sportowe nie były nudne, a dzieci zadowolone. Są więc ćwiczenia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy: szarf, woreczków, piłek, hula–hop itp. Ćwiczenia gimnastyczne, jeżeli pogada na to pozwala są organizowane również na świeżym powietrzu.
Zajęcia ruchowe prowadzone w naszej grupie dają dzieciom ogromną radość, zadowolenie, wspomagają ich rozwój i zaspokajają potrzebę ruchu, która jest charakterystyczna w tym wieku.