Światowy Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek 6 listopada, w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Limanowej odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.
Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci,  jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Ten niezwykły dzień zaczął się od wspólnego śpiewu piosenki „Witajcie w naszej bajce.” Wszyscy przenieśli się w zaczarowany świat bajkowych opowieści. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych bajek i ich bohaterów.

W tym dniu przybyli do naszego przedszkola wyjątkowi goście – rodzice naszych przedszkolaków, którzy włączyli się aktywnie w akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Mamy Ali i Tomka z grupy III przeczytały dzieciom bajki pt.: „Pani Zima.”, „Titelitury” oraz „Zaczarowane krzesiwo.” Głównym celem tego dnia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

Na zakończenie wychowankowie ze starszych grup kolorowały swoją ulubioną postać z bajki. 
To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.

Tym wspaniałym dniem rozpoczęły się w naszym przedszkolu projekty edukacyjne:

KSIĄŻKA (dla) PRZEDSZKOLAKA  oraz PRZYJACIEL (nie) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI

Dzieci będą miały możliwość wymieniać się książkami, oraz podarować niepotrzebne książki innym koleżankom i kolegom.

Skip to content