Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji przedszkolaki zebrały się w parku pod Pomnikiem Legionistów Józefa Piłsudskiego, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas, Polaków, dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli naszego kraju. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych i przyszły tego dnia do przedszkola ubrane galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.
O godzinie 17:00 odbył się koncert pieśni patriotycznych „Tobie Polsko Śpiewamy”, w którym dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły, pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt.: „Kto ty jesteś…”, zaśpiewały głośno pieśń „Przybyli ułani…”, a Oliwia Ryś z grupy II „Jeżyki” wyrecytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt.: „Barwy ojczyste”.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i liczne przybycie.

 

 

Skip to content