WYCIECZKA DO LIMANOWEJ

We wtorek najstarsza grupa z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Limanowej. Promyczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie. Dzieci oglądały przygotowaną przez panią Magdalenę Tomasiewicz Specjalistkę Służby Leśnej ds. zagospodarowania lasu, animowaną bajkę edukacyjną „Dzik Ryjo”, oraz „Leśna wycieczka”. Obydwa filmy mówiły o właściwym zachowaniu się i szacunku do lasu, jego mieszkańców i przyrody. Potem pani Magda opowiedziała jeszcze kilka słów na temat życia zwierząt i ochrony roślin. Na koniec wizyty w Nadleśnictwie przedszkolaki podarowały pani leśnik rysunki przedstawiające las, które samodzielnie przygotowały.
Kolejnym etapem naszej wyprawy była wizyta w pizzerii. Dzieci były bardzo zaciekawione wyrobem pizzy, jej wypiekiem w piecu, oraz oczywiście degustacją. Przypomnieliśmy sobie również zasady dobrego zachowania przy stole.
Wycieczka bardzo się udała i na długo pozostanie w pamięci.

Skip to content