WIGILIA

21 grudnia  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Wigilia w naszym przedszkolu rozpoczęła się od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego opowiadającego historię narodzin Jezusa. Następnie wszystkie grupy podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane.  Dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszczyk czerwony z uszkami oraz rybę i inne smakołyki. Na koniec wszystkie przedszkolaki rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

 

 

Skip to content