Dzieci z grupy „III” w ramach zajęć projektu edukacyjnego „Zegary i mijający czas” wybrały się na wycieczkę do Limanowej. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta u zegarmistrza.Panowie w pracowni zegarmistrzowskiej zaprezentowali nam zegary z kukułką, ścienne, na rękę, kieszonkowe itp. Pan Andrzej opowiadał różne ciekawostki na temat zegarów, odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, a także pokazał narzędzia jakimi posługują się w swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca ta wymaga dużo cierpliwości i precyzji. W podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci obdarowały panów zegarmistrzów rysunkami które wykonały;)
Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Panu Andrzejowi Sukiennikowi za miłe przyjęcie, cierpliwość , poświęcony czas i worek słodyczy:)
Kolejnym etapem wycieczki był spacer ulicami Limanowej i poszukiwanie zegarów. Będąc na limanowskim rynku dzieci od razu dostrzegły zegar na wieży kościoła.
Wstąpiliśmy również do limanowskiego Centrum Informacji Turystycznej. Pani pokazała nam wystawę zdjęć oraz opowiedziała” jak można uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych na terenie powiatu limanowskiego.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej. Dzieci podziwiały wystawę starych dewizek i różnego rodzaju zegarków noszonych z tymi ozdobnymi łańcuszkami. Oprócz tego było też kilka eksponatów zegarów z dawnych czasów. Promyczki podziwiały tez „Świat dawnej apteki” pani Bączkowskiej.
Wycieczka, mimo chłodu na dworze była bardzo udana.

 

Skip to content