WITAJ WIOSENKO

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, aby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku. Wykonywały zadania, które otrzymały w liście od Pani Wiosny. Pięknie rozwiązały wszystkie zagadki i quizy. Doskonaliły również głoskowanie i sylabizowanie na słowach kojarzących się z wiosną. Dzieci uczyły się rozpoznawać zwiastuny wiosny, witały nową porę roku wiosennymi piosenkami.

Bawiliśmy się także w zabawy muzyczno-ruchowe, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych nie mogliśmy się wybrać na spacer z piękną Marzanną. Mimo tego dzieci poznały słowiański zwyczaj, włączając w to wygląd samej Marzanny. Grupa „starszaków” rozwiązała z sukcesem wiosenną krzyżówkę. Na koniec „usypialiśmy” Marzannę, tak aby obudziła się ona dopiero na początku zimy. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały mróz i śnieg i powitały długo wyczekiwane słońce. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej, która polegała na przedstawieniu przez dzieci własnego wyobrażenia wiosny. Prace możemy obejrzeć na gazetce przedszkolnej.

 

Skip to content