Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu obchody Dnia Ziemi zorganizowane zostały 20 kwietnia. Była to wspaniała okazja, by zwrócić uwagę dzieci na podstawowe aspekty ochrony środowiska naturalnego. Przedszkolaki, podczas wesołej zabawy uczyły się, jak dbać o otaczającą przyrodę. Wsłuchiwały się i nazywały odgłosy przyrody, rozwiązywały zagadki o tematyce ekologicznej, rozmawiały o zjawiskach zagrażających środowisku i zastanawiały się jak im przeciwdziałać, segregowały śmieci, rywalizowały podczas quizu wiedzy ekologiczno- przyrodniczej, śpiewały ekologiczne piosenki. Złożyły również uroczyste przyrzeczenie Przyjaciela Przyrody i obiecały, że zawsze będą ją szanować i chronić. Posumowaniem podjętych działań był Ekologiczny patrol wokół przedszkola. Dzieci wyposażone w rękawiczki i worki samodzielnie zbierały śmieci.

 

Skip to content