Jesienią w parku i w lesie

W tym tygodniu dzieci z grupy  II udały się w magiczną podróż do jesiennego parku i lasu.

Przedszkolaki oglądały zdjęcia zwierząt żyjących w lesie, odczytywały globalnie ich nazwy, odgadywały zagadki słowne, obrazkowe i dźwiękowe dotyczące tej tematyki. Podsumowaniem realizowanych treści była wyprawa do parku w celu poszukiwania domów zwierząt. Wykazując się dużą spostrzegawczością  i postawą badawczą – zauważyły dom mrówek, ptaków, wiewiórki utrwalając sobie w ten sposób nie tylko nazwy zwierząt ale również nazwy ich mieszkań. Skrupulatnie zbierały a następnie przyniosły do przedszkola skarby jesieni a  zgromadzone liście, kasztany, żołędzie i inne atrybuty parku nie tylko wzbogaciły nasz jesienny kącik przyrodniczy ale również stały się okazją do działań manipulacyjnych, klasyfikacji czy segregacji.

 

 

 

 

 

Skip to content