Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”

Nasze przedszkole będzie brało udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Program ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu. Celem twórców, organizatorów i realizujących program jest zbudowanie świadomości, że choroby wieku przedszkolnego nie wynikają z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu. Wczesne rozpoznanie objawów zależy również od dzieci. Bardzo ważne jest, aby śmiało mówiły o swoich dolegliwościach, nie obawiały się reakcji otoczenia, wizyty u lekarza czy stosowania odpowiednich kuracji.
Jak je tego nauczyć? Oczywiście przez zabawę!
W ramach programu w przedszkolu organizowane będą zajęcia dla dzieci, których celem jest zbudowanie zaufania do lekarzy, by w przypadku choroby śmiało udały się z rodzicem na konsultacje i stosowały się do jego zaleceń.
Program będzie realizowany w miesiącu listopadzie w grupie II Jeżyków we współpracy z wszystkimi grupami przedszkolnymi. W szatni zamieszczony jest plakat informujący o Programie, rozdawane też będą ulotki dla Rodziców, w których w przystępny sposób przedstawione są zarówno założenia i sposoby realizacji programu, jak również informacje, że Warto wiedzieć – Warto zapobiegać dla dobra dzieci.
Są też nagrody!!!!!!!!!!!!!!! Wszystkie dzieci biorące udział w programie otrzymają dyplomy a po wykonaniu zadania konkursowego polegającego na wykonaniu pracy plastycznej na temat „Mój przyjaciel Śmiałek” można wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne.

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z zasadami realizacji Programu i włączanie się w proponowane działania!

Patron merytoryczny Programu: Sponsor: Alvogen Pharma Sp. z o. o.
Patron Honorowy: Fundacja Rozwoju Pediatrii
/LW/

Skip to content