Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

08 listopada wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 4  wzięli udział w obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej. Odświętnie ubrani, z kotylionami na piersi, zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by aktywnie uczestniczyć w wieczornicy ” Tobie Polsko śpiewamy.” Dzieci przepięknie wykonały piosenkę „Kocham cię Polsko”  oraz miały okazję wysłuchać i włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych.

Przez tego typu formy aktywności artystycznej przywracana jest zbiorowa pamięć o polskich pieśniach patriotycznych, pielęgnowane jest dziedzictwo kulturowe, a przede wszystkim kształtowane są postawy patriotyczne wśród dzieci.

Ważnym wydarzeniem podczas wieczornicy było ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego nt. „Moja miejscowość”.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 5 przedszkoli z terenu miasta Limanowa.

Serdecznie dziękujemy  za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród dla uczestników konkursu  Panu Burmistrzowi Miasta Limanowa  Władysławowi Biedzie.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii dzieci – 4-letnich

I miejsce   Anna Zimniewska   z Miejskiego Przedszkola nr 4

II miejsce    Kaja Młodzińska  z Miejskiego Przedszkola nr 2

III miejsce   Hanna Faron   z Miejskiego Przedszkola nr 3

Wyróżnienie   Maria Sobuś   z  Miejskiego Przedszkola nr 4

W kategorii dzieci – 5-letnich

I miejsce    Stanisław Franczyk – z Miejskiego Przedszkole nr 1

II miejsce  Maja Lachor –  z Miejskiego Przedszkole nr 2

III miejsce Oliwia Król – z Miejskiego Przedszkole nr 1

Wyróżnienie  Dorota Ryś – z Miejskiego Przedszkole nr 3

W kategorii dzieci  6-letnich

I miejsce  Zuzanna Dębska – z Miejskiego Przedszkola nr 4

II miejsce  Lena Frączek – z Miejskiego Przedszkola nr 3

III miejsce Anny Jędrzejek – z Miejskiego Przedszkola nr 4

Wyróżnienie  Amelia Twaróg – z Miejskiego Przedszkole nr 1

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za aktywny udział !

Słowa uznania dla  Rodziców naszych przedszkolaków, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania włączając się w przygotowania do koncertu.  DZIĘKUJEMY!!!