Pierwszą pomoc przedmedyczną potrafią już udzielić dzieci z naszego przedszkola!

27 listopada przedszkole odwiedził tata Karola i Julii – ratownik medyczny a zarazem instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Łukasz mistrzowsko przeprowadził zajęcia warsztatowe z dziećmi! W ciekawy, interesujący sposób omówił jak reagować gdy ktoś potrzebuje pomocy, następnie zapoznał dzieci z procedurami zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z panią dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Pod czujnym okiem pana ratownika przedszkolaki mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy min. masaż serca na fantomie. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach proponowanych przez pana ratownika ale największą wiedzą medyczną wykazali się Julka i Karol – no w końcu to ich tata jest ratownikiem!
Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc.
Naszemu gościowi bardzo, bardzo dziękujemy za przybycie do przedszkola!

 

Skip to content