WYCIECZKA NA CMENTARZ

               

       Święto Zmarłych, to czas, w którym odwiedzamy groby i wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Kultywując polską tradycję, przedszkolaki z grupy I  i II udały się na Cmentarz przy ul. Łososińskiej, gdzie uczciły pamięć żołnierza niepodległościowego Stanisława Zawiszy w skupieniu odmawiając modlitwę, zapaliły znicze i ozdobiły grób kwiatami. Przedszkolaki mogły również posłuchać opowieści nauczycielek na temat przeszłości naszej ojczyzny, miały okazję przyjrzeć się pracy ludzi, którzy przed Świętem Zmarłych porządkowali groby swoich bliskich. To spotkanie –  zarówno z polską historią, jak i tradycją obchodzenia tak ważnego dla nas Polaków  święta, na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

 

Dziękujemy Rodzicom za zakupienie  zniczy i przyniesienie do przedszkola!

 

Skip to content