Konkurs kolęd i pastorałek

18 grudnia Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” zorganizowało VI Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”. Na przegląd przybyły dzieci z wielu okolicznych przedszkoli, prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. Na scenie stanęły również dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej, podtrzymując tym samym piękną, polską tradycję śpiewania kolęd. Nasze przedszkolaki zachwyciły wszystkich swoimi prezentacjami muzycznymi i dostarczyły wielu wzruszeń zgromadzonej na widowni publiczności. Występy małych artystów oceniało profesjonalne Jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu i melodii oraz czystość i poprawność wykonania utworu. Nasze utalentowane przedszkolaki włożyły wiele trudu i serca, by wypaść na konkursie jak najlepiej.
W kategorii dzieci młodszych Ania Zimniewska, na 17 uczestników biorących udział w konkursie, zdobyła III miejsce, przepięknie wykonując tradycyjną kolędę „Gdy Śliczna Panna Syna kołysała”. W kategorii dzieci starszych brało udział 29 zespołów. Zespół „Promyczki” zajął II miejsce. Nasza solistka Maja Topa, rywalizująca z 14 osobami, śpiewając kolędę „Z narodzenia Pana” , zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Skip to content