Ekologiczny happening

            26 kwietnia Miejskie Przedszkole nr 4 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 zorganizowało ekologiczny happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Przedszkolaki przebrane w pomysłowe ekologiczne stroje wykonane z pomocą Rodziców, wyposażone w instrumenty perkusyjne oraz  transparent przedstawiający naszą planetę, wznosząc okrzyki nawołujące do ochrony środowiska wyruszyły barwnym korowodem – czyniąc mnóstwo hałasu – na teren szkoły odwiedzając dzieci w klasach. Następnie, wzbudzając podziw i zainteresowanie mieszkańców i innych napotkanych ludzi przemaszerowały  ulicami naszej miejscowości. „ Środowisko ponad wszystko’’,  „ Narodzie pomóż przyrodzie’’, „ Niech żyje Ziemia”  – brzmiały hasła przedszkolaków wzmocnione dźwiękami bębenków i dzwonków !!!

Takie ciekawe metody pracy jak happening mają wpływ nie tylko na promocję działań placówki, ale również integrację przedszkola z środowiskiem lokalnym dzieci. Za sprawą wielobarwnie ubranych, rozśpiewanych i szczęśliwych przedszkolaków nasza miejscowość stała się  słoneczna i kolorowa a przedszkolaki podczas wesołej zabawy, uczyły się, jak dbać o otaczającą nas przyrodę.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom wspaniałych strojów!!!!!!!!!!

Skip to content