Wigilia

20 grudnia  w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

Wigilia w naszym przedszkolu rozpoczęła się od spotkania opłatkowego, które zostało zorganizowane w sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Spotkanie opłatkowe miało bardzo uroczysty, modlitewny charakter. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu Pisma Świętego opisującego Narodzenie Jezusa oraz dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie powróciliśmy na teren przedszkola i wszyscy zasiedliśmy przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

 

Skip to content