Oddział Przedszkolny w SP – 27.03.2020 r.

Temat dnia: Kalendarz pogody.

piątek, 27.03.2020r.

 

  1. „ Leci marzac” – słuchanie piosenki, ilustrowanie jej treści ruchem.

       Najpierw rodzic włącza nagranie i prosi dziecko o uważne słuchanie oraz zapamiętanie jak największej liczby szczegółów. Następnie odtwarza nagranie raz jeszcze, prosząc dzieci o pokazanie treści piosenki ruchem.

https://www.youtube.com/watch?v=lvxPYYNax2I

       Muzykę można włączyć kilka razy, aby dzieci mogły zapamiętac tekst.

  1. Zabawa ruchowa: „Przeprawa przez rzekę”

      Dzieci, wyobraźcie sobie, że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegi od stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany, w zależności od rozkładu mieszkania. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami jaśkami lub innymi kawałkami materiału. Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie. Oczywiście na trudniejsze, tak jakby to był kolejny poziom do przejścia w grze.

  1. Praca w kartach pracy str. 25 a – doskonalenie percepcji wzrokowej, rozwijanie sprawności grafomotorycznej, małej motoryki, spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo – ruchowej dzieci.
  2. Praca plastyczna.

     Bardzo proszę, abyście drogie dzieci, wykonały biedronkę. Poniżej umieściłam przykładowe biedronki, które mogą być inspiracją dla Was. Liczę jednak, że zaskoczycie mnie swoją kreatywnością i sami coś stworzycie. Będę czekać na efekty Waszej pracy!

https://pl.pinterest.com/pin/266275396702084957/

https://mamatosiaczka.blogspot.com/2017/04/szybka-biedronka-z-papieru-jak-zrobic.html

https://ekodziecko.com/biedronka

https://eko-dziecko.blogspot.com/2014/06/biedronka-z-kartonu.html

 

Skip to content