Propozycje zabaw dla gr. II – 01.04.2020 r.

Temat dnia: Porządki.

  1. „Co to jest?” – przedstawiamy wam przedmioty, które są niezbędne podczas sprzątania np.odkurzacz, ściereczki, miotła, mop, środki czystości). Rodzic mówi nazwę przedmiotu dzieląc je na głoski a zadaniem dziecka jest odgadnąć o jakim przedmiocie mowa. Jeśli dziecku to ćwiczenie sprawia trudność proszę podzielić na sylaby. Określamy ile sylab, jaka głoska pierwsza występuje w danym wyrazie.
  2. „Środki czystości” – pogadanka. N. zwraca uwagę na zachowanie ostrożności podczas korzystania z nich, np. używanie rękawiczek.
  3. Proponuję żeby dzisiaj każde z dzieci wyznaczyło przestrzeń, którą ma posprzątać. Wykorzystajcie sprzęty, oczywiście te które pozwolą wam rodzice zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa. Możecie w tym czasie recytować rymowankę, której uczyliście się we wrześniu:

Sprzątam tu, sprzątam tam.

Dziś porządek zrobię sam?

Sprzątam ja, sprzątasz ty.

Razem raźniej – raz, dwa, trzy!

  1. ( dz. 5- letnie) Wykonajcie ćwiczenia w KP3 (ćw. 1, s. 48) – rozwijanie logicznego myślenia poprzez odczytywanie symboli i dopasowywanie ich do butelek zgodnie        z poleceniem.
  2. „Rozgrzewka ogrodnika” – poproście rodzica żeby wam zagrał rytm marsza na bębenku, kto ma, albo pudełku, a wy poruszajcie się w tym czasie po pokoju. Na każdą przerwę wykonajcie ruchy, naśladując następujące czynności: grabienie grządki, sadzenie nasion, podlewanie konewką, obsypywanie grządek korą, sadzenie roślinki.
  3. Zabawa „Odkurzacze nowej generacji”. Usiądźcie na podłodze. Każdy z was będzie odkurzaczem nowej generacji, który działa tak, jak zaprogramuje go komputer. Rodzic będzie komputerem i będzie mówić, co mają robić odkurzacze. – Gdy usłyszycie dźwięk drewienek – odkurzacze jeżdżą po sali i odkurzają. (ślizgajcie się na pupie i próbujcie wydawać odgłos zbliżony do pracującego odkurzacza) – Gdy usłyszycie grę  na tamburynie – odkurzacze włączają funkcję mycia podłogi. (zatrzymajcie się      i w miejscu poruszajcie stopami na przemian do przodu i do tyłu) − Gdy usłyszcie grę na grzechotce – odkurzacze włączają opcję polerowania podłogi. (kręćcie się na pupie wokół własnej osi).

Klawesy ( drewienka)  https://www.youtube.com/watch?v=IjrBQlE8m5E  

Tamburyn  https://www.youtube.com/watch?v=Twdz2TH3LlE

Marakasy ( grzechotka) https://www.youtube.com/watch?v=JO7i8kB4wyU

 

Miłej zabawy 🙂

 

 

Skip to content