Propozycje zabaw dla grupy I- wtorek 31.03.2020

 

Temat: Robimy porządki.

  1. Rozmowa na temat robienia porządków: Przyszła wiosna, pora zabrać się za wiosenne porządki. Dziś będziemy sprzątać. Następnie dorosły prezentuje przedmioty potrzebne do sprzątania: szmatki, szczotkę, zmiotkę, śmietniczkę. Pyta dziecko, do czego one służą i jak się ich używa. Dziecko prezentuje ich sposób użycia.
  2. Zabawa ruchowa „Wycieramy kurze” – dajemy dziecku szyfonowe chustki lub skrawki materiałów, mówiąc, że porządki zacznie od wycierania kurzy. Na umówiony sygnał muzyczny (nagranie piosenki) dziecko „wyciera” kurze wspinając się na palcach machając szmatką w górze, na przerwę w muzyce siada na podłodze i „odpoczywa” po ciężkiej pracy, na  kolejny sygnał muzyczny kuca i „wyciera” kurz z podłogi.
  3. Zabawa ruchowa przy muzyce „Zamiatamy”. Dziecko trzyma chustkę oburącz. Kołysząc się na boki w rytm muzyki (walczyka), porusza się po pokoju, naśladując chustką ruch zamiatania.
  4. Odpoczynek po pracowitym dniu.: To był bardzo pracowity dzień, mamy teraz czyściutki pokój. Pora odpocząć. Dziecko siada lub kładzie się na podłodze i słucha relaksacyjnej muzyki.

 

  1. Wykonanie ćwiczenia karta nr. 46. Dziecko łączy linią dywan z urządzeniem, za pomocą którego można go posprzątać. (Można pokazać dziecku, jak działa odkurzacz. Przypominamy, że dzieci nie mogą samodzielnie korzystać z urządzeń elektrycznych)

 

Do zabaw muzyczno – ruchowych polecam stronę, z której często korzystam pracując z dziećmi –

  „Inspiracje muzyczno – ruchowe Marii Tomaszewskiej” – strona działa tylko na Facebook’u (należy polubić J ) Można tu znaleźć ilustracje ruchowe do piosenek, układy choreograficzne i świetne zabawy przy muzyce.

    https://pl-pl.facebook.com/edumuzgdynia/                              Życzę wesołej  zabawy!!!

                                                                                              

 

Skip to content