Propozycje zabaw dla Oddziału Przedszkolnego w SP – 30.03.2020 r.

TEMAT TYGODNIA: Porządki w ogrodzie.
Temat dnia: Po zimie w ogrodzie.

1. Zabawy ruchowe.
„Koty się budzą” – dzieci przyjmują pozycję klęk podparty, dolny odcinek kręgosłupa „wpychają” mocno w podłogę tak, aby stał się w tym miejscu wklęsły. Głowy podnoszą. Na hasło: koci grzbiet, górny odcinek kręgosłupa „wypychają” w górę tak, aby powstał swego rodzaju garb. Głowy chowają między ramionami.
„Sadzimy w polu” – dzieci stoją w rozkroku i wykonują skłon do prawej nogi, prostują się i robią skłon do lewej nogi. Ćwiczenia należy powtórzyć kilka razy.
2. „Bajka o brzydkiej gąsienicy”. Rodzice przygotowuja dzieci do wysłuchania bajki: W lesie, w parku, na drzewach, wiosną dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Ptaki budują gniazda, składają jajka, ale również mniejsze owady potrafią zadziwiać swoim wiosennym przeobrażeniem. Rodzic czyta bajkę.

Po zimie w ogrodzie


5. Praca w KP str. 26a.
5. Praca plastyczna.
Proszę żeby dzieci spróbowały wykonać gąsienicę np z nakrętek, których nie brakuje w domu.
https://www.mamawdomu.pl/2012/07/nawlekana-gasienica-i-kilka-slow-o-zmianach-na-blogu.html
http://crayonka.blogspot.com/2016/06/gasienica-z-nakretek-po-butelkach.html

Miłej pracy dzieciaki!

Skip to content