Grupa I – 09.04.2020 r.

Temat: Moja pisanka
1.Opowiastka ruchowa „Spacer kurczątek”. Dziecko udaje, że są kurczątkiem i ilustruje ruchem słowa:
W koszyku leżało bardzo dużo jajek, z których miały wykluć się niebawem małe kurczątka. (dziecko kuca i się nie rusza). Nagle jajka zaczęły się poruszać, a ich skorupki powoli pękać. (dziecko zaczyna się przeciągać, prostować ręce i nogi) Po chwili z każdego jajka wykluł się mały kurczaczek. Wszystkie ptaszki zaczęły się rozglądać i trącać dziobkami. (dziecko rozgląda się) Mama kura zabrała kurczątka na pierwszy spacer. Wszystkie ustawiły się za nią w szeregu i wyruszyły oglądać podwórko. (dziecko ustawiają się za prowadzącym i idzie za nim).
2. Śpiewanie piosenki „Pisanki, pisanki jajka kolorowe”
link do piosenki

3. Zabawa plastyczna „Moja własna pisanka” – ozdabianie pisanki według własnego pomysłu.

Skip to content