Grupa I – czwartek 23.04.2020 r.

Temat: Co to jest las?
Pomoce: ilustracje (zdjęcia) przedstawiające las, nagranie
Przebieg:
1.Co to jest las? Dziecko wypowiada się na temat lasu odwołując się do swojej wiedzy i doświadczeń. Zadajemy pomocnicze pytania: Jak wygląda las? Z jakim kolorem ci się kojarzy? Jak pachnie las? Jakie dźwięki można w lesie usłyszeć? Spróbuj je naśladować. Czy lasy są nam potrzebne? Dlaczego? Czy tylko potrzebne są ludziom? Jakie zwierzęta żyją w lesie?. Rozmowa na temat, jak należy zachować się w lesie. Czego nie wolno robić w lesie? (śmiecić) Dlaczego nie można krzyczeć? Dlaczego nie wolno palić ognisk? Dlaczego nie można wjeżdżać samochodem do lasu? Co możemy robić w lesie? Dziecko wymienia swoje propozycje.
2. Zabawa ruchowa „Mrówka do mrowiska” – rozkładamy hula – hop (mrowisko) lub pętlę ze sznurka, wstążki itp. Dziecko – mrówka chodzi na czworakach po pokoju. Na hasło: Mrówka do mrowiska! kieruje się w stronę koła i wchodzi do niego. Zabawę powtarzamy.
3. Wykonanie ilustracji drzewa – KA. karta pracy nr.14. Dziecko wycina elementy drzewa. Następnie układa je we właściwej kolejności i nakleja na kartce.
4. Zabawa muzyczno-ruchowa „Graj nisko, graj wysoko”. Dajemy dziecku 2 plastikowe butelki, na dowolnym instrumencie perkusyjnym gramy wysokie dźwięki – dziecko uderza butelką o butelkę nad głową, niskie dźwięki – uderza butelkami nisko nad podłogą.
Polecam zajęcia muzyczne na youtube: „Od smyka do muzyka”

Skip to content