Grupa I Puchatki. Poniedziałek 06.04.2020

Temat dnia: Wielkanocne tradycje

1. Oglądanie książek i ilustracji na temat Wielkanocy – swobodne wypowiedzi dziecka na temat oglądanych ilustracji. Rozmowa na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Rodzic opowiada o zwyczajach związanych ze zbliżającymi się świętami, prezentuje ilustracje palm wielkanocnych, pisanek, koszyczków ze święconką.

2. Wysłuchanie wiersza Doroty Gellner pt. „Pisanki”.

Patrzcie, ile na stole pisanek!
Każda ma oczy malowane, naklejane.
Każda ma uśmiech kolorowy
i leży na stole grzecznie,
żeby się nie potłuc przypadkiem
w dzień świąteczny.
Ale pamiętajcie! Pisanki
nie są do jedzenia. Z pisanek się wyklują
świąteczne życzenia!

Rozmowa na temat wiersza. Jak wyglądały pisanki z wiersza? Dlaczego powinny grzecznie leżeć na stole? Dlaczego nie jemy pisanek? Z czego wykonuje się pisanki? Jakie świąteczne życzenia można złożyć drugiej osobie?

3. Wykonanie ćwiczenia – karta pracy nr. 49. Dziecko maluje pisankę według własnego pomysłu.
4. Zabawa manualna – układanie puzzli – pocięty na części szablon pisanki dziecko układa w całość.

Skip to content