Grupa II – wtorek 14. 04. 2020 r.

Temat tygodnia: Dzień i noc
Temat dnia: N jak noc

Witajcie drogie przedszkolaki. Święta się skończyły więc znowu ruszamy do pracy. Mam nadzieję, że każdy z was jest wypoczęty, zrelaksowany i może przystąpić naszych wspólnych działań. Strasznie za wami tęsknimy. Musimy się jednak uzbroić w cierpliwość i nadal pracować na odległość. Pozdrawiamy was, i życzymy miłego dnia.

Wasze Panie: Lidka i Joanna.

1. Zabawa z obrazkami. Poproście mamę lub tatę żeby usiedli do tego zadania z wami. Rodzic Pokazuje różne obrazki, a dziecko wskazuje te, których nazwy rozpoczynają się głoską n, np.: noga, nos, okulary, aparat, nici, obraz.
2. „Sylabizuj ze mną” – dzielenie na sylaby wyrazów rozpoczynających się głoską n.
3. (Dz 5 – letnie) zabawa rozwijająca kreatywne myślenie „Wymyśl to sam”. Rodzic podaje przykłady słów, w których głoskę n (dla dzieci: literę N) można usłyszeć na początku, na końcu lub w środku. Następnie dziecko kolejno podaje słowa i mówi, w którym miejscu znajduje się wskazana głoska/litera.
4. Ćwiczenie koordynacji „Po śladzie”. Układanie litery N ze wstążki lub sznurka; spacer po literze stopa przed stopą.
5. ( dz. – 5- letnie) Odczytywanie prostych wyrazów z poznanych liter. Dziecko nazywa kolejne litery w wyrazie, próbując je poskładać w sylaby i podać cały wyraz, np.: NOS, NUTY, BALON, WANNA.
6. Zabawa słowna. Rodzic podaje pierwszą sylabę słowa, a zadaniem dziecka jest dokończenie wyrazu, np.: no-ga, na-klejka, nu-rek.
7. Rozwiązywanie zagadki wprowadzającej. N. pokazuje dzieciom zdjęcie przedstawiające kwiat.

Pięknie wygląda na tafli wody.
Słynie z niezwykłej swojej urody.
Ma duże liście, różowe płatki.
To kwiat naprawdę niezwykle rzadki. (nenufar, lilia wodna

8. Praca plastyczna „Nenufary”. Poniżej podaję przykłady jak można takie nenufary wykonać. Jeśli będziecie mieć swoje pomysły, możecie to wykonać inaczej.

Skip to content