Grupa III – wtorek 14. 04. 2020 r.

Temat tygodnia; W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Temat dnia: Wiem co jem.

1. Prowadzenie rozmowy z dzieckiem na temat zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych, zachęcanie do spożywania zdrowych produktów.

2. Zabawa „Prawda czy fałsz”. Rodzic zadaje pytania na temat zdrowego stylu życia. Dziecko odpowiadają klaśnięciem, jeśli należy odpowiedzieć, że jest to prawda lub uderzają rękami o kolana, jeśli jest to fałsz.
Czy powinniśmy jeść warzywa i owoce?
Czy trzeba myć ręce przed jedzeniem?
Czy ruch jest potrzebny?
Czy powinniśmy jeść dużo cukierków?

3. Wykonanie ćwiczeń w KP4, s. 72, 75 – 6 latki- uzupełnianie piramidy żywieniowej, układanie przepisu na sałatkę owocową – wzbogacanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, rozwijanie wyobraźni i sprawności manualnych.
5-latki- wykonanie ćwiczenia w KP4,ćw. 1, s. 10–11 – opisywanie obrazków, wyjaśnianie, jak można dbać o zdrowie.

4. Pogadanka „Dlaczego jemy warzywa?”. Dziecko podaje swoje propozycje. Rodzic weryfikuje je i podsumowuje. Zwraca uwagę na odpowiednie proporcje spożywanych pokarmów. Podkreśla, że duża ilość owoców też nie jest dobra z powodu zawartych w nich cukrów.

5. Wykonanie ludzika z owoców i warzyw według własnego pomysłu.

Skip to content