Logopedia – Oddział Przedszkolny w SP

Zabawa słowna

Oprowadzanie kosmity

Wesoła zabawa, w której rodzic wciela się w rolę dopiero co przybyłego na Ziemię kosmity, a zadaniem dziecka jest oprowadzić go po okolicy. Wspaniale sprawdzi się zarówno podczas dłuższego pobytu w parku, na działce lub w ogrodzie, jak i podczas krótkiej drogi na pocztę lub do sklepu.

Odgrywający rolę kosmity rodzic powinien zadawać dziecku dużo pytań, udając, że wielu rzeczy nie zna i nie rozumie, gdyż na jego planecie wszystko wygląda zupełnie inaczej. Może, na przykład, być ciekaw, jak nazywają się mijane przez niego rośliny, zwierzęta czy sklepy. Może także nie wiedzieć, dlaczego na chodniku leżą liście, czemu małe dzieci siedzą w wózkach, po co na ulicy namalowano białe pasy albo co oznacza czerwone światło. Wcielające się w rolę eksperta dziecko, intensywnie ćwiczyć będzie umiejętność wypowiadania się. Uporządkuje także swoją wiedzę z różnych, zależnych od zadawanych pytań, dziedzin.

                                                                              Życzę dobrej zabawy logopeda

Skip to content