Propozycje zabaw dla gr. I – 02.04.2020 r.

Temat dnia: Wiosenny parapet

Pomoce: nasiona rzeżuchy, plastikowe tacki, wata lub lignina, kartki z konturowym rysunkiem wazonu, kawałki gąbki, farby.

Przebieg zajęć:

  1. Sadzimy rzeżuchę – dajemy dziecku plastikową tackę, watę lub ligninę i nasiona rzeżuchy. Dziecko wykłada tackę watą, zwilża ją wodą, a następnie posypuje nasionami rzeżuchy. Przypominamy, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć..
  2. Praca plastyczna „Kwiaty w wazonie”. Dajemy dziecku kartkę z konturowym rysunkiem wazonu. Dziecko wypełnia kontur kolorowymi stemplami – macza kawałek gąbki lub waty w farbie i odciska na kartce. Następnie domalowuje palcami kwiaty w wazonie.
  3. Zabawa logopedyczna. Dziecko powtarza wyrazy za dorosłym, wydłużając samogłoskę o, np.: dooom, kooot, noooga, soook.

 

Skip to content