Propozycje zabaw dla gr. II – 03.04.2020 r.

Temat tygodnia: Wiosenne porządki
Temat dnia: Czyścimy kolory.
1. Zabawa tropiąca „Gdzie jest piłka?”. Jedna osoba chowa przedmiot, druga ma za zadanie go odnaleźć. Dzieci 5 – letnie podpowiadają osobie szukającej używając słów: „w prawo, w lewo, prosto, do tyłu”. Dzieci 4 – letnie używają słów: „ciepło, zimno”.
2. Ćwiczenie grafomotoryczne „Odrysowujemy zwierzęta”. Podaję przykład do podpatrzenia w Internecie. Na razie jest problem z umieszczaniem zdjęć na stronie, więc radzimy sobie inaczej.
https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fmojedziecikreatywnie.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FIS_P8262854.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fmojedziecikreatywnie.pl%2F2016%2F09%2Fodrysowywanie-cieni-zabawa-motoryczna%2F&tbnid=i7Ve9AjUJYf5EM&vet=12ahUKEwjoxYyWmsroAhWYSJoKHVb8ArIQMygCegUIARDzAQ..i&docid=ttgO1DWs7s9ibM&w=1024&h=683&q=odrysowywanie%20cieni&ved=2ahUKEwjoxYyWmsroAhWYSJoKHVb8ArIQMygCegUIARDzAQ
3. (Dzieci 5 – letnie)wykonajcie ćwiczenie w KP3 (ćw. 2, s. 49) – rozwija logiczne myślenie poprzez dopasowywanie sprzętu do czynności.
4. Zabawy badawcze
„Tęcza z cukierków”. Do tego eksperymentu wystarczą: biały talerz, opakowanie kolorowych cukierków(skittlesów) i odrobina wody. Wykładamy cukierki na talerzu tak, by tworzyły koło. Polewamy wodą, czekamy chwilę i… gotowe!

„Mieszanie kolorów” . Eksperyment pokazuje, w jaki sposób, mieszając podstawowe kolory, możemy stworzyć inne. Potrzebne będą: naczynia (np. słoiki), woda, oliwa i barwniki do żywności. Wlewamy wodę tak, by zajmowała ½ naczynia. Następnie zabarwiamy ją. Pozostałą przestrzeń uzupełniamy oliwą i dodajemy drugi kolor. Słoiczki zakręcamy. Przy potrząsaniu kolory się mieszają, potem wracają na swoje miejsce. Proste, prawda?

„Kolorowa sól” . Zabawa może być wstępem do stworzenia kolorowej dekoracji lub celem samym w sobie. Wystarczą: talerzyk, sól kuchenna i kolorowe kawałki kredy. Maluch rączkami wałkuje kredę po soli, która dzięki temu przybiera kolor kredy. To doskonałe ćwiczenie na małą motorykę!

5. Jest ładna pogoda więc jeżeli możesz wyjdź do ogródka i pobaw się piłką na świeżym powietrzu. Wykonuj podskoki, skręty tułowia, przysiady- zrób sobie rozgrzewkę lub pobaw się przy muzyce -wykonuj ulubione ćwiczenia gimnastyczne.
Miłego weekendu

Skip to content