Propozycje zabaw dla gr. III – 02.04.2020 r.

 

Temat dnia : Jutro będzie nowy dzień

 

Zabawy matematyczne:

  1. Doświadczenie z globusem „Dzień i noc”. Globus umieszczamy na stole. Dziecko odszukuje na globusie Polskę. Rodzic zapala latarkę-Słońce nad miejscem wskazanym przez dziecko – zachęca do wyciągnięcia wniosków na podstawie obserwacji: Jeśli w Polsce, na naszej półkuli, świeci Słońce, to co dzieje się na drugiej półkuli? (jest noc).

 

  1. Zabawa ruchowa „Słońce świeci, noc zapada”. Na hasło „świeci słońce” dziecko swobodnie porusza się po pokoju przy akompaniamencie dowolnego instrumentu perkusyjnego; „zapada noc”- dzieci kładzie się na dywanie i śpi.

 

  1. Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania i kontunuowania rytmu „Słońce, księżyc i gwiazda”. Rodzic rysuje na kartce papieru wzór. Zadaniem dziecka jest dokończenie sekwencji według podanego wzoru np.

 

  1. Układanie kalendarza dni i nocy – koło to dzień, kwadrat to noc, rytmiczne układanie.

 

  1. Karty pracy: 6-latki – wykonywanie ćwiczeń w KP 4, s. 50–51.

 

  1. Wykonanie pracy plastycznej „Świat nocą” z materiałów dostępnych w domu; według inwencji twórczej dziecka.
  2. Zachęcamy do wykonywania  dowolnych prac zawartych w teczce „Kącik artysty”.
Skip to content