Propozycje zabaw gr. I – 03.04.2020 r.

Temat dnia: Wierzbowe gałązki.
Pomoce: gałązki wierzbowe, kartki z rysunkiem wierzbowych gałązek, wata, biały papier, klej,
Przebieg zajęć:
1. Zabawa „Szukamy czegoś miłego i miękkiego” – prosimy dziecko by poszukało w domu przedmiotów, które są miękkie i miłe w dotyku. Dziecko prezentuje, co udało mu się znaleźć, np.: maskotki, dywanik, elementy wyposażenia kącika dla lalek (poduszka, kołderka), chusteczki higieniczne, czapka, szalik, element własnego ubrania.
2. Rozmowa na temat wierzbowych bazi – pokazujemy dziecku wierzbowe gałązki i mówimy, że ich bazie są równie miłe w dotyku, jak przedmioty, których przed chwilą szukało. Dziecko dotyka bazi i opowiada o swoich spostrzeżeniach.
3. Praca plastyczno-techniczna „Wierzbowe gałązki” dajemy dziecku kartkę z naklejonymi lub namalowanymi dwiema wierzbowymi gałązkami, na których narysowane są konturowe bazie (ich kontury powinny być dosyć duże). Zadaniem dziecka jest wylepić bazie kulkami z waty lub wydzieranymi kawałkami białego papieru. (Nauka trzymania się w konturze oraz prawidłowego posługiwania się klejem).

Bazie

Skip to content