PROPOZYCJE ZABAW I ĆWICZEŃ  DLA GRUPY III – 09.04.2020 r.

 

Temat dnia: „Kartka świąteczna”

 

  1. Rozmowa na temat tradycji składania bliskim życzeń świątecznych.

Możemy zadać dziecku następujące pytania:

  • „Komu składamy świąteczne życzenia?”
  • „ Dlaczego składamy życzenia swoim bliskim?”
  • „Czego możemy im życzyć?”
  • „W jaki sposób możemy komuś złożyć życzenia” (osobiście, przez telefon, Internet, za pośrednictwem poczty, itp.)

 

  1. Praca plastyczna „Kartka świąteczna”

Jeżeli macie Państwo w domu jakieś kartki wielkanocne, to warto pokazać je dziecku przed rozpoczęciem pracy i zwrócić uwagę na elementy takie, jak bazie, pisanki czy baranek. Następnie dzieci wykonują swoją kartkę wielkanocną według własnych pomysłów i z materiałów dostępnych w domu.

 

  1. Karty pracy (dzisiaj tylko sześciolatki):
  • Karty pracy nr 4, str. 41, ćw. 2 (pisanie wyrazów po śladzie) oraz str. 44-45 (kolorowanie pisanek, sprawdzanie w ilu kolorach jest każda z pisanek, liczenie jajek w koszykach, nalepianie pod koszykami cyfr – ćwiczenia w przeliczaniu, utrwalanie znajomości cyfr, kolorowanie w polach ograniczonych liniami)

 

  1. Zabawy na świeżym powietrzu

Jest piękna pogoda, więc warto się dotlenić i trochę pohasać po podwórku. Dzieci z pewnością mają mnóstwo pomysłów, jak zorganizować sobie ten czas. Życzymy udanej zabawy!

 

 

Skip to content