Grupa I – 05.05.2020 r.

Temat: Biało-czerwone symbole.
Pomoce: białe i czerwone baloniki, flaga Polski, farby, kartki z konturowym rysunkiem flagi Polski,
Przebieg zajęć:
1. Rozmowa na temat barw narodowych. – porozmawiaj z dzieckiem o tym, jak wygląda flaga Polski, czego jest symbolem i w jaki sposób należy ją traktować. Przypominamy, że kolor biały i czerwony są barwami naszego kraju, znajdują się na jego fladze – prezentujemy biało-czerwoną flagę. Zapytaj, w jakich okolicznościach widzimy flagę Polski (na budynkach urzędów, podczas zawodów sportowych itp.)
2. Praca plastyczna „Biało-czerwona flaga”, dajemy dziecku kartkę z konturowym rysunkiem flagi. Dziecko maluje białą farbą pas na górze, a czerwoną – pas na dole. Gotową flagę można wyciąć i udekorować nimi balkon/pokój. Rozwijanie umiejętności manualnych. Stosowanie określeń na górze, na dole.
Link do karty pracy: https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/11/symbole-narodowe-karty-pracy/

Skip to content