Grupa I – 21.05.2020 r.

Temat: Wycieczka do wesołego miasteczka.

Pomoce: film  przedstawiający wesołe miasteczko, szablony kolorowych kółek w trzech różnych wielkościach, klej, koło hula-hop.

Przebieg:

  1. Rozmowa na temat wesołego miasteczka – jak wygląda wesołe miasteczko? Co można tam robić? . https://www.youtube.com/watch?v=XzRIsQlu7r4
  2. Zabawa matematyczna „Jaki kształt ma karuzela?”. Prezentujemy zdjęcia różnych karuzeli, https://pl.depositphotos.com/stock-photos/karuzela.html

wspólnie ustalamy, że są one okrągłe. Następnie wręczamy 3 różnokolorowe kółka wycięte z papieru kolorowego, każde innej wielkości. Zadaniem dziecka jest nakleić kółka jedno na drugim – od największego do najmniejszego.  Porównywanie wielkości. Stosownie określeń: większy – mniejszy.

  1. Zabawa ruchowa „Do karuzeli, hop!”. Rozkładamy na podłodze hula-hop  (lub robimy pętle ze sznurka, włóczki) –  dziecko chodzi wokół niego, na hasło hop! –wskakuje szybko do środka. Zabawę powtarzamy.

.

 

Skip to content