Grupa I – 29.05.2020 r.

Temat dnia: Kolorowe pawie.

Pomoce: farby, kartki, woda, wata, karty pracy;

Przebieg:

1.Praca plastyczna techniką „mokre w mokrym” „Kolorowe pawie” – dajemy dziecku kartkę z konturowym rysunkiem pawia, który ma duży rozłożysty ogon. Dziecko zwilża go watą nasączoną wodą, a następnie maluje farbami. Gdy praca wyschnie, dziecko może na ogonie pawia dolepić kolorowe piórka.

https://drukowanka.pl/kolorowanka/paw-rysunek/

  1. Zabawa ruchowa skoczna „Skaczące małpki”. Dziecko siedzi na podłodze, na komendę: Małpka mała! dziecko skacze starając się to robić  nisko nad podłogą. Na komendę: Małpka duża! stara się podskakiwać jak najwyżej.

3.Wykonanie ćwiczenia – KP2, k. 59. Dziecko łączy w pary rysunki zwierząt, które są przedstawione tyłem i przodem.

 

Skip to content