Grupa I – 15.05.2020 r.

Temat: Co słychać na wsi?
Pomoce: program telewizyjny, kolorowe piórka, koraliki, papier kolorowy, farby, duże kartonowe pudełko.
Przebieg:
1.Oglądanie programu telewizyjnego z cyklu „Domowe Przedszkole” w którym przedszkolaki utrwalają swoją wiedzę na temat zwierząt z wiejskiego podwórka. Dowiadują się także skąd się bierze mleko dzięki przygodzie Reksia i Pucka z opowiadania Jana Grabowskiego. Odwiedzają także fermy: kurzą, kaczą i gęsią. W programie także zabawy muzyczne Urszuli Smoczyńskiej, związane z tematem programu oraz zajęcia plastyczne w czasie, których dzieci robią makietę gospodarstwa.
https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,co-slychac-na-wsi,4583

2. Wykonanie makiety kurnika lub makiety gospodarstwa (sposób wykonania na filmie) – praca plastyczno-techniczna.
Kurnik – dajemy spód dużego kartonowego pudełka. Zadaniem dziecka jest tak go ozdobić, aby przypominał kurnik – nakleja na nim kolorowe piórka, elementy wycięte z papieru kolorowego lub maluje pudełko farbami. Gdy kurnik jest gotowy, dziecko umieszcza w nim kurki ulepione z plasteliny.

Skip to content