Grupa II – 21.05.2020 r.

Temat dnia: Praca moich rodziców.

  1. Utrwalenie piosenki „ Moja wesoła rodzinka” https://www.youtube.com/watch?v=9CAEhPUDlA4
  2. (Dz. 5 – letnie) Wykonanie ćwiczenia w KP4 (ćw. 2, s. 25) – rozwijanie słuchu fonematycznego poprzez kolorowanie rysunków, których nazwy rozpoczynają się wskazanymi głoskami
  3. Zabawa rozwijająca spostrzegawczość „Kwiatki dla rodziców”. Rodzic układa lub rysuje kwiaty  w następującym rytmie: – żółty tulipan, czerwona róża, żółty tulipan, czerwona róża, żółty tulipan, czerwona róża. Następnie zasłania kwiaty, a dziecko mówi, jaki jest dalszy ciąg ułożenia. W kolejnej próbie rodzic zmienia kolejność, np.: – żółty tulipan, żółty tulipan, czerwona róża, żółty tulipan, żółty tulipan, czerwona róża.
  4. Praca plastyczna „Obrazek z ziemniaka”. Rodzic przygotowuje stempel z ziemniaka – jest na nim wycięty (wyżłobiony) kształt, np.: tulipana, gwiazdki, półkola. Dziecko ma za zadanie wykonać na kartce dowolną tematycznie pracę, wykorzystując stemple. Należy je pomalować farbą, a następnie odbić na białej kartce. Inne elementy obrazka dziecko domalowuje pędzlem (według własnego pomysłu).
  5. „Praca moich rodziców” – pogadanka. Dziecko opowiada o zawodach swoich rodziców (o tym, czym się zajmują).
  6. „Jak będę dorosły” – dziecko opowiada o swoich wymarzonych zawodach, podaje ich nazwy, a następnie chętne dzieci mogą to przedstawić na rysunku.
  7. Zabawa słowna „Zgadnij, kto to”. Rodzic pokazuje obrazki lub zdjęcia w internecie z zawodami (nauczyciel, strażak, policjant, ogrodnik, kucharz, cukiernik, sprzedawca, kominiarz, listonosz, sportowiec, muzyk itp.). Dziecko losuje obrazek i opisuje zawód, nie używając jego nazwy, np.: To jest taka osoba, która opiekuje się ogrodem.
  8. ( Dz. 4 – letnie) Omówienie i przeprowadzenie poszczególnych etapów pracy zgodnie ze wzorem i opisem w KA, k. 26 i 27
  9. ( Dz. 5 – letnie)Wykonanie laurki dla taty (KA, k. 26). Dzieci wyjmują szablony, układają je, przyklejają na kolorowej kartce i dorysowują brakujące elementy.

 

Miłego dniaJ

Skip to content