Grupa III – 21.05.2020 r.

Temat dnia: Zwierzęta egzotyczne1. Opowiadamy dziecku, że od rana był piękny, słoneczny dzień i 4 małpki w zoo chętnie spacerowały po wybiegu, biegały, figlowały – dziecko układa w obręczy 4 małpki. Jednak, gdy pogoda się popsuła i zaczął padać ulewny deszcz, wszystkie małpki szybko uciekły – zabieramy z obręczy obrazki, schroniły się w domku i na wybiegu nie było już żadnej małpki. Wyjaśniamy dziecku pojęcie liczby zero.
Jeżeli w zabawkach dziecko nie posiada małpek do opowiadania możemy wykorzystać inne zwierzęta. Dziecko może je również narysować i wyciąć.

2. Prezentacja cyfry 0 w kartach pracy, kreślenie cyfry w powietrzu, wodzenie palcem po śladzie.

3. Układanie cyfry 0 z kolorowej włóczki, skakanki itp.

4. Układanie działania do opowiadania: 4 – 4 = 0.

5. Zabawa ruchowa „Zwierzęta na wybiegu”. Dziecko swobodnie biegają, a na hasło: burza, szybko ucieka z wybiegu i chroni się przed burzą w wyznaczonym miejscu.

6. Wykonywanie ćwiczeń w KP5, s. 36–37- 6 latki- pisanie po śladzie znaków cyfropodobnych i cyfr, kolorowanie miski, w której nie ma ziarenek, skreślanie elementów na obrazku zgodnie z treścią zadania, uzupełnianie obrazka nalepkami zgodnie z cyframi na tabliczkach; zeszyt „Znam litery i liczby” – strony z cyfrą 0.

7. Wykonanie ćwiczenia w KP4 ćw. 1, s. 32 – 5latki- kolorowanie lub wyklejanie szablonu cyfry, np. kawałkami bibuły, rysowanie cyfry palcem na kartce i w powietrzu; zeszyt „Poznaje litery i liczby” – strony z cyfrą 0.

8. Praca plastyczna „Wąż” według inwencji twórczej dziecka.

Skip to content